Ferie ze zdrowym food truckiem Pani Wandy

W trakcie ferii zimowych bohaterka naszych scenariuszy zajęć lekcyjnych Pani Wanda, zaprosiła dzieci w zimowe podróże zdrowym food truckiem. Podróże z Panią Wandą to prawdziwa wyprawa po zdrowie i przygodę!

W wyprawach zdrowym food truckiem wzięło udział blisko 110 dzieci z 8 placówek uczestniczących w programie Żółty Talerz. Zajęcia odbyły się w Pracowni Efektu Domina.

Młodzi podróżnicy poznali poszczególne piętra piramidy żywieniowej. Mieli możliwość poznania i degustacji różnych produktów m.in. takich jak fioletowa marchewka, kolorowe buraki, kiełki różnych warzyw czy owoc kaki.

Jednym z przystanków wycieczki zdrowym food truckiem była kuchnia Żółtego Talerza, w której młodzi podróżnicy pod bacznym okiem Pani Wandy mogli przygotować: tortillę orkiszową, spaghetti w sosie pomidorowym z cukinią i ciecierzycą oraz serniczki kinder country z preparowanym orkiszem i pestkami granatu.

Ferie ze zdrowym food truckiem Pani Wandy to aktywnie spędzony czas, w którym dzieci zdobyły wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego odżywiania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim placówkom uczestniczącym w warsztatach.