Podróże z Wandą

W maju wydaliśmy pierwsze żółtotalerzowe scenariusze zajęć o zdrowym odżywianiu dla przedszkoli i szkół podstawowych. Przedstawiliśmy w nich piramidę żywienia w ciekawy, interesujący sposób – w formie food trucka. W listopadzie poszliśmy o krok dalej – zorganizowaliśmy pierwsze warsztaty edukacyjno-kulinarne na podstawie wydanych scenariuszy.

Zajęcia odbywają się przez cały listopad, biorą w nich udział dzieci z placówek uczestniczących w Programie Żółty Talerz.

Bohaterką naszych scenariuszy jest Pani Wanda, która przez wiele lat była zajęta tylko pracą. Przez swój tryb życia była wiecznie zmęczona i zestresowana. Pewnego dnia stwierdziła, że musi się to zmienić. Postanowiła więc kupić samochód i przebudować go na food trucka. Pani Wanda zabiera dzieci uczestniczące w warsztatach w niezwykłą podróż po poszczególnych piętrach tego pojazdu. Każde z nich, tak jak w piramidzie żywieniowej, odpowiada pewnej grupie produktów. Każdy uczestnik warsztatów ma swój bilet podróżny, który jest kasowany po zdobyciu wiedzy na temat poszczególnych grup produktów. Po wycieczce edukacyjnej dzieci trafiają do kuchni, aby wspólnie z Panią Wandą przygotować zdrowe posiłki.

Zobaczcie, jak bawiły się dzieci z Panią Wandą, co ich zaskoczyło oraz co pysznego i zdrowego udało się ugotować w kuchni Żółtego Talerza.